KatalógyKontaktDôležité dokumentyOsobné údaje   PRE PARTNEROV
Hlavná stránka
Newsletter

Predĺžený víkend na Morave s moravským vínom a kultúrou!

DEŇ 1, ŠTVRTOK
individuálny presun do Mikulova
ubytovanie v Hoteli Templ***+, Mikulov, www.templ.cz
Mikulov je známy ako mesto vína. Málokto však vie, že je to najmä mesto histórie a židovskej kultúry a tiež, že najkrajšia pohľadnica Českej Republiky za rok 2011 pochádza práve z Mikulova – Svätý Kopček nad Mikulovom. V dobe najväčšieho rozkvetu židovstva v Mikulove tu bolo 14 synagóg. Jedna z nich – súkromná synagóga je dnes prebudovaná na krásny historický hotel s dušou, Hotel Templ***+.
Individuálna večera v hoteli Templ (jedna z najlepších reštaurácií v Mikulove)
Večerná prechádza zámockým areálom Mikulova
 

DEŇ 2, PIATOK
bufetové raňajky v hoteli
Ranná prehliadka Mikulova s možnosťou výstupu na Svätý Kopček alebo návštevy známeho židovského cintorína pod Kozím hrádkom.
Káva v Zdravej Kaviarni na námestí Mikulova.
Presun do Ledníc.
Prehliadka hradného areálu s možnosťou sprevádzanej prehliadky zámku, individuálnej prehliadky jedného z najstarších skleníkov v Českej Republike s tropickými rastlinami. Určite nevynechajte prehliadku zámockého areálu z loďky.
Na výber sú 25-45 min. lodné trasy (zámok-zámok, zámok-minaret, zámok-janohrad). V smere späť sa prejdite po zámockom parku a vychutnajte si ho v plnej kráse.
Návrat späť do Mikulova, individuálna večera v hoteli Templ alebo v hoteli Galant.
Prenocovanie


DEŇ 3, SOBOTA
bufetové raňajky v hoteli
Presun do Popíc na prehliadku krásneho areálu vinárstva Sonberk, www.sonberk.cz
Sonberk je jedným z najlepších vinárstiev v Českej Republike a návšteva u nich určite stojí za to. Vychutnajte si degustáciu vína priamo na ich terase a potom si za zvýhodnené ceny vezmite aj domov:-)
Presun do Znojma/UNESCO, perla južnej Moravy. Toto spočiatku nezaujímavé mesto Vás nakoniec svojou krásou milo prekvapí.
Navštívte Loucký klášter, sídlo Znovín Znojmo, zúčastnite sa oficiálnej prehliadky kláštora so sprievodcom, zdegustujte dobré moravské víno a nakúpte si aj do zásoby.
Presuňte sa do centra Znojma a určite navštívte Slepičí trh (námestíčko v centre mesta), Znojemské podzemie s atrakciami, ale určite nevynechajte prekrásny výhľad od kostola Sv. Mikuláša a Hradného areálu.
Neskorý obed či káva v Kavárne Vltavín. Dokonalá rekonštrukcia z 30. rokov 20. storočia, dobrá kuchyňa a atmosféra. Stojí za návštevu.
Podvečer návrat späť do Mikulova.
Individuálna večera a prenocovanie.


DEŇ 4, NEDEĽA
bufetové raňajky v hoteli a check-out
Presuňte sa autom do Valtíc a poprechádzajte sa v zámockom parku, zúčastnite sa organizovanej prehliadky zámku so sprievodcom alebo navštívte degustáciu v Národnom salóne vín Českej Republiky. To všetko vo Valticiach.
Individuálny obed vo Valticiach alebo v Břeclavi.
Presun späť na Slovensko.

Cena na vyžiadanie

Možnosť ubytovania sa aj v iných hoteloch
 

 
   
  Agritours Slovakia, cestovná kancelária, s.r.o.   |   Tel.: +421 (0)45 5361 156, Fax: +421 (0)45 5320 744, E-mail: office@agritours-slovakia.com