KatalógyKontaktDôležité dokumentyOsobné údaje   PRE PARTNEROV
Hlavná stránka
Newsletter

Bulharsko - agrárna študijná cesta 1

Agrárna štúdijná cesta do novej krajiny EU - Bulharsko


Deň 1: Príchod na letisko – Varna
prílet do Varna, transfer do hotela, ubytovanie a večera


Deň 2: VARNA–SHUMEN–TARGOVISHTE– ARBANASI
Po raňajkách odchod do mesta Shumen, kde skupina navštívi najstaršiu a najväčšiu chovnú farmu v Bulharsku. Hostia budú mať stretnutie so špecialistami v šlachtení. Tu je možnosť pozorovať kone rôznych plemien:  barb, anglické plnokrvníky, barb Shagia”,Východobulharský druh  (typické bulharské  plemeno vybrané v 1894 a verifikované oficiálne v 1951). Taktiež tu môžeme nájsť malé chovy poníkov a unikátne muzeum koní.
V blízkosti skupina navšívi farmu s chovom dojníc Holstein, býkov plemena“Grey Iskar”  a miestnych plemien oviec s možnosťou návštevy farmy byvolov -  pod dohľadom “Buffalo Institute” v Shumen.
Po tejto návšteve prestávka na obed. Potom odchod do mesta Targovishte, kde skupina navštívi spoločnosť “Agroelit”. Obhospodaruje približne 9000ha cereálií (slnečnica, kukurica a pšenica). Diskusia s vedením spoločnosti.
Po prehliadke odchod do mesta Veliko Tarnovo. Večera a prenocovanie.


Deň 3: ARBANASI – ELENA – SLIVEN
Po raňajkách odchod do mesta Elena.
Návšteva mliekárne “Elena” s výrobou syrov a  jogurtov.
Špecialisti z mliekárne poskytnú informácie o výrobných metódach s následnou  ochutnávkou  produktov.
Potom návšteva spoločnosti zaoberajúcej sa spracovaním voľne rastúcich hríbov, ovocia a byliniek.
Špecialisti z technologického oddelenia spoločnosti predstavia skupine činnosť spoločnosti, technológiu a špecifikáciu spracovania hríbov a ovocia. Celý proces výroby bude predvedený od zberu až po finálny produkt pripravený na trh.
Obed v  meste Elena.
Príchod do Sliven. Návšteva vinohradu “Windy Hills”. Vinica je situovaná v  oblasti s rozlohou 400.000 štvorcových metrov. Zahŕňa celý systém produkcie a technologických postupov od počiatočného spracovania hrozna až po flaškovanie a dizajn.  Kvalitná produkcia je dosiahnutá aj moderným zariadením laboratória.  Po kompletnej prehliadke ubytovanie v zámku v Sliven. Večera v hoteli. 


Deň 4: SLIVEN – NESSEBAR – KAMCHIA – VARNA
Po raňajkách odchod do Nesebaru situovanom na malom skalnatom polostrove v Čiernom mori, kde len veľmi tenký pruh zeme spája toto mesto s pevninou.
Nessebar spolu z jeho 3tisíc ročnou históriou je  zapísaný v  zozname svetového dedičstva pamiatok UNESCO. Môžete tu obdivovať nespočetné množstvo kostolov (bolo ich okolo 40), ktoré ostali z acropolisu, taktiež chrám Apolon a jeho antickú baziliku. Drevené domy postavené v 19. storočí  spolu so špecifickými okenicami domov v uliciach  sú typické pre architektúru pri Čiernom mori a vytvárajú unikátnu atmosféru. Mesto je veľmi obľúbenou destináciou pre turistov, maliarov a ostatných umelcov.
Obed v malej pôvabnej reštaurácií na skalnatom útese nad morom.
Odchod k ústiu  rieky Kamchia približne 30km od Varny pri hustom lese s popínavým brečtanom okolo stromov, konárov nakláňajúcimi sa nad riekou pripomínajúcich ozajstnú tropickú džunglu.
Výlet loďou po rieke.
Počas výletu na lodi po rieke Kamchia si skupina môže vychutnať pohľad na kvetnúce lekná, iskerníky a ostatné bohaté rastinstvo popri rieke.
Skupine sa pri úplnom ústí rieky naskytne krásny pohľad na piesočnaté pobrežie a a niekoľko piesočných dún. Pre maximálny zážitok kapitán lode pripláva loďou až do mora. Po výlete na lodi odchod do mesta Varna.
Voľný čas, večera a prenocovanie.


Deň 5 – 6 – 7 – 8
Ubytovanie pri mori s polpenziou a voľný program.
Ubytovanie možné: Golden Sands (Slnečné pobrežie) alebo St. Constantine a Elena.
Všetky letoviská poskytujú úžasnú scenériu, svieže lesy, vynikajúce pláže, čisté more, minerálne pramene a nezabudnuteľnú atmosféru.
Počas pobytu pri Čiernom mori má skupina možnosť fakultatívnych výletov podľa záujmu: Botanické záhrady v Balchiku, Kláštor Aladza, Delfinárium, Sea Garden vo Varne a iné.

 
Deň 8
Transfer na letisko. Odchod.

Cena na vyžiadanie.
V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Radi pre Vás pripravíme cenovú ponuku, prípadne upravíme dĺžku zájazdu podľa Vašich požiadaviek.

   
  Agritours Slovakia, cestovná kancelária, s.r.o.   |   Tel.: +421 (0)45 5361 156, Fax: +421 (0)45 5320 744, E-mail: office@agritours-slovakia.com