KatalógyKontaktDôležité dokumentyOsobné údaje   PRE PARTNEROV
Hlavná stránka
Newsletter

Rumunsko - agrárna študijná cesta

Agrárna študijná cesta RUMUNSKODeň 1
Stretnutie skupiny na letisku Schwechat a odlet do Bukurešti.
Prílet na letisko Bukurešť. Stretnutie s Vašim sprievodcom a transfer do Prahova údolia, kt. sa nachádza  v Bucegi pohorí – Národnom parku vo výške 2505 m. Pohoria sa striedajú až kým sa dostaneme k Azuga. Tu navštívíme vinárstvo Rein založené v roku 1892, dodavateľ vína na stoly kráľovskej rodiny Rumunska. Vyrábajú aj šumivé vína metodou Champaigne. Prehliadka a degustácia 3 druhov šumivého vína.
Tradičný obed vo vinárni.
Popoludní budeme pokračovať v smere Brasov – jedno z najkrajších Saxonskych miest  Transylvánie, teraz známe kozmopolitné mesto.
Ubytovanie v 3*** hoteli v centre mesta – historická budova 400 rokov stará po komplexnej renovácii v neoklasickom štýle.
Krátka informatívna prehliadka mesta. Prenocovanie. Samostatná večera.


Deň 2 
Po raňajkách transfer cca 30 min do AlexDi Impex farm – HF farma s cca 300 kusmi kráv. Majiteľ farmy je aj predsedom Asociácie chovateľov regiónu Brasov s cca 300 členmi.
Pokračovanie v programe na farmu s pestovaním zemiakov v Codlea, cca 100 ha pôdy z toho 30 ha zemiakov, 70 ha kukurice. Firma má zabezpečené skladovanie na 1000 t zemiakov a všetky potrebné mechanizmy na ich pestovanie.
Presun do dedinky Bran, ktorá sa nachádza v krásnom prostredí – doline medzi 2 vysokými pohoriami, Bucegi a Piatra Craiului. Nachádza sa tu svetoznámy hrad Bran, známy tiež ako Drakulov hrad- prekrásna stavba zo 14. storočia postavená obyvateľmi Brasova na obranu územia medzi Transylvániou a  Walašskom. V 19.storočí bol hrad rekonšturovaný kráľovskou rodinou. Návšteva hradu-prehliadka.
Popoludní návrat do Brasova – voľný čas v meste. Lokálna večera. Prenocovanie


Deň 3 
Po raňajkách presun do dediny  Amaru, návšteva farmy s pestovaním obilia na cca 4100 ha. Pestujú: pšenica, kukurica, slnečnica, farma má aj chov HD – plemeno HF, mlyn a vlastnú pekáreň.
Po návšteve presun smerom k pobrežiu Čierneho mora.
Po ceste zástavka vo vinárstve Murfatlar. Tradícia produkcie vína tu siaha do antických čias. Scythia Minor, antické meno pre Dobrogea, bolo veľmi známe ako vinársky region, lokálne obyvateľstvo používalo víno často ako platidlo. V dnešných dňoch sa hrozno pestuje na viac ako 3000 ha a návšteva vinárne a vinárskeho múzea je takpovediac vytúženou povinnosťou každého návštevníka.
Degustácia vína – 5 druhov.
Večera.
Po večeri cca 45 min transfer do Vášho hotela 3* pri mori.
Prenocovanie
 

Deň 4 
Raňajky.
Celodenný voľný program pri mori.
Večera
 

Deň 5
Po raňajkách odchod od Čierneho mora smerom na Bukurešť.
Po ceste návšteva farmára/družstva so zameraním na pestovanie zeleniny (paradajky, paprika, baklažán, šalát a pod). Návšteva sklenníkov a stretnutie s managementom farmy.
Popoludní príchod do Bukurešti. Krátka prehliadka mesta.
Záverečná večera v Caru cu Bere Restaurant – jedna z najstarších pivných reštaurácii Rumunska otvorená od roku 1879. Tradičné menu.
Ubytovanie vo Vašom 3* hoteli
Prenocovanie
 

Deň 6
Po raňajkách presun na letisko a odlet domov
Záver programu.

Cena na vyžiadanie.
V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Radi pre Vás pripravíme cenovú ponuku, prípadne upravíme dĺžku zájazdu podľa Vašich požiadaviek.

   
  Agritours Slovakia, cestovná kancelária, s.r.o.   |   Tel.: +421 (0)45 5361 156, Fax: +421 (0)45 5320 744, E-mail: office@agritours-slovakia.com