KatalógyKontaktDôležité dokumentyOsobné údaje   PRE PARTNEROV
Hlavná stránka
Newsletter

Španielsko - vínna cesta

Vínna cesta Andalúzia


Program je možné rozšíriť a upraviť podľa záujmu a počtu dní pobytu.


Deň 1, Malaga – Ronda
Prílet na letisko v Malage. Stretnutie sa s miestnym anglicky hovoriacim sprievodcom (podľa dostupnosti možnosť aj slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu), transfer autobusom do hotela alebo program podľa času príletu: Presun do vinárne Quitapenas v Malage (technická návšteva).
Bodegas Quitapenas, založené v roku 1880, sa počas svojej dlhej histórie vyvinuli z rodinného podniku na jednu z najznámejších vinární vyrábajúcich sladké víno typické pre oblasť Malagy, Moscatel. Malagské víno je jedno z najstarších vín Španielska. Denominacion de Origen*. Malaga bola vytvorená v roku 1933 a zahŕňa bohaté vína vyrábané najmä z hrozien Moscatel a Pedro Ximenez, pestovaných v hornatých oblastiach provincie Malaga, Axarquii a v okolí Rondy.
Pokračovanie v ceste smer vnútrozemie, do hornatej oblasti Rondy, návšteva Múzea vín Bodegaz de la Sangre (história oblasti, pestovania a konzumácie vína v provincii). Prehliadka viníc, výroby a priestorov Bodegy. Súčasťou prehliadky je aj degustácia 4 kvalitných vín, tradičné mäsové špeciality.
Atrakciou múzea je „vínna fontána“, kde si donedávna obyvatelia chodili pre víno na domácu spotrebu a kde si v súčasnosti návštevníci môžu „načapovať“ z 4 rôznych druhov lokálneho vína.
Presun do hotela.
Večera v hoteli, prenocovanie

*vysvetlivka: Španielsko podobne ako ostatné krajiny Stredomoria využíva pri klasifikácií vín najvyššej kvality geografický systém jednotlivých apelácií DO (Denominación de Origen)
 

Deň 2, Ronda – Jerez
Raňajky v hoteli.
Presun autobusom smerom na východ, do kolísky svetoznámeho cherry a andalúzskych koní, Jerezu.
Návšteva vinárne a komplexu Bodegas Gonzales Byass, ktorá sa preslávila na celom svete svojim Sherry Tio Pepe. Degustácia vína v cene prehliadky.
Gonzalez Byass bola založená v roku 1835 v Jereze a v súčasnosti vyrába a predáva nasledujúce druhy produktov: vina Jerez (Finos, Manzanillas, Olorosos, Amontillados, Pedro Ximenez) ostatné vína (Rioja, Cava, Vinos de la Mancha, Vinos de Chile), Brandy Jerez, Chinchon, ovocne a kremové likéry, oleje a octy. Spoločnosti patrí niekoľko vinární, najznámejšou je vináreň Tio Pepe v Jereze, ktorá značku preslávila.
Po prehliadke návšteva ďalšej známej vinárne v Jereze Bodegas Real Tesoro de Grupo Estévez. La Bodega Jose Estévez je rodinná firma, ktorá vyrába vína a brandy Jerez a je jednou z
najvýznamnejších rodinných zoskupení s vysokou prestížou nielen v oblasti vinárstva.
Prehliadka vinárne, rodinného múzea plné zbierok umenia od Daliho, Miróa a iných, “zakristia” vinárne s barikmi vína (niektoré majú až 100 rokov) a taktiež návšteva chovu koní La Yeguada Reasl Tesoro (vyše 70 koní čistej španielskej rasy).
Presun späť do hotela v mestečku Puerto de Santa Maria.
Večera v reštaurácíí, prenocovanie
 

Deň 3, Jerez – Sevilla – Montilla – Costa del Sol 
Raňajky v hoteli.
Presun do hlavného mesta Andalúzie – Sevilly, panoramatická prehliadka mesta.
Pokračovanie smer na západ do oblasti Montilla.
Oblasť je jednou z najteplejších v Španielsku a hlavnou odrodou hrozna, ktoré sa tu pestuje: Pedro Ximenez (90 %).
Prehliadka vinárne Bodega Robles, ktorá produkuje ekologické vína a v súčasnosti je považovaná za jednu z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich vinární v Andalúzií vďaka rôznorodým projektom výskumu.
Večer presun na pobrežie Costa del Sol.
Večera v hoteli, po večeri ohnivé Flamenco v taverne v Torremolinos al. podobne.
Prenocovanie.
 

Deň 4, Malaga, odlet
Raňajky v hoteli.
Transfer autobusom na letisko alebo program podľa času odletu: návšteva múzea vín v Malage, degustácia. Stretnutie s predstaviteľom Regulačnej komisie D.O. Malaga (vysvetlenie detailov ich práce komisie, technické detaily pestovania vína v tejto provincii, atď.)
Presun autobusom na letisko.
Koniec pobytu.

Cena na vyžiadanie.
V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Radi pre Vás pripravíme cenovú ponuku, prípadne upravíme dĺžku zájazdu podľa Vašich požiadaviek.

   
  Agritours Slovakia, cestovná kancelária, s.r.o.   |   Tel.: +421 (0)45 5361 156, Fax: +421 (0)45 5320 744, E-mail: office@agritours-slovakia.com