KatalógyKontaktDôležité dokumentyOsobné údaje   PRE PARTNEROV
Hlavná stránka
Newsletter

Francúzsko - agrárna študijná cesta pre ovocinárov a vinohradníkov


Deň 1:
Slovensko/Bratislava – Salzburg – Molsheim pri STRASBOURG
Odchod v skorých ranných hodinách zo Slovenska.
Transfer s hygienickými prestávkami do Molsheim pri Štrasburgu (cca 15 hod.).
Podvečer ubytovanie v hoteli, stretnutie sa s francúzsko-nemecky hovoriacim sprievodcom.
Večera na privítanie v reštaurácii. Prenocovanie.


Deň 2: Molsheim – Wolxheim – Traenheim – Molsheim
Francúzske kontinentálne raňajky v hoteli
Odchod autobusu z hotela do Wolxheimu.
Prvá návšteva u pestovateľa viniča vo Wolxheim. Tento pestovateľ spolupracuje s vinárstvom Cave Dagobert (ďalšia návšteva). Privítanie vo vinohradoch, ukážka produkcie a vysvetlenie formy spolupráce.
Následne navšteva jedného z najznámejších vinárov v okolí, King Dagoret’s estate! Široká paleta vyrábaných vín (Alsace, Crémants, Gewurtz, ale aj likér/alkohol). Táto 2 hodinová prehliadka Vás oboznámi s Alsaskými vínami a ukončíme ju degustáciou (5 druhov). Našu skupinu privíta viceprezident organizácie.
Obed v lokálnej reštaurácii v Soultz les Bains.
Návšteva vinárstva so zameraním na výrobu BIO vína (tramín a rizling ako aj pinot gris a muscat). Majiteľ vinárstva nás vezme na prehliadku jeho vinohradov a vínnej pivnice. Prehliadku zakončíme popoludňajšou degustáciou.
Návšteva ovocného sadu v mestečku Traenheim. Pestovateľ má 20 ha jabĺk (15 odrôd), broskyne, hrušky, čerešne, ríbezle a iné. Pestovateľ ovocie aj spracováva do podoby ovocných džúsov, džemov a medu. Predaj: supermarket, veľkoobchod a farma.
Po ukončení návštevy návrat späť do Molsheim, večera individuálne, prenocovanie.


Deň 3: Molsheim – Krautergersheim – Dorlisheim – Duntzenheim – Strasbourg – Molsheim
Francúzske kontinentálne raňajky v hoteli
Odchod autobusu z hotela do Krautergersheim.
Návšteva pestovateľa ovocných stromčekov v mestečku Krautergersheim. Tento pestovateľ sa zameriava na pestovanie a predaj ovocných stromčekov ako najmä: čerešňa, orech, hruška, jabloň.
Druhou návštevou dňa je veľká ovocno-zeleninárska farma s agroturizmom v Dorlisheim. Pestujú: broskyne (600 stromov), marhule, čerešne, jahody (40 t ročne), melóny, jablká (8 000 stromov), hrozno, rebarbora ako aj zeleninu (120 ha). Využívajú najmä prirodzenú ochranu ako lienky, bažanty, jarabice a za posledných 8 rokov zredukovali používanie chem. postrekov o 80 %. Majitelia otvárajú svoje sady aj pre verejnosť – zdarma ochutnávky vlastnoručne nazbieraného ovocia a zeleniny. Rovnako majú vlastnú predajňu a ovocie/zeleninu dodávajú do lokálnych reštaurácií.
Obed v jednej z reštaurácií, kde farma dodáva ovocie/zeleninu.
Návšteva pestovateľa jabĺk v Duntzenheim.
Tento pestovateľ sa začal pred 3 rokmi zameriavať na Bio pestovanie. Momentálne sa jedná stále o intergrované pestovanie. Majiteľ ukáže svoj sad (15 ha jabĺk, 5 ha čerešňa, slivky a pod). Tiež nám porozpráva zaujímavé informácie o marketingu jeho produkcie a konkurencii z blízkeho Nemecka.
Návšteva pestovateľa jahôd na 10 ha. Komercionalizáciu dosahuje najmä priamym predajom (pestuje aj zeleninu a pár ďalších druhov ovocia). Každý víkend v sezóne otvára dvere svojej firmy návštevníkom, ktorí si môžu nazbierať koľko uznajú za vhodné. V poslednej pestovateľskej sezóne vyskúšal ošetrenia esenciálnymi olejmi.
Príchod do Štrasburgu a voľný čas v tomto prekrásnom meste na prechádzku a samostatnú večeru.
Návrat do hotela v Molsheim podľa pokynov sprievodcu. Prenocovanie.


Deň 4: Molsheim – PARIS
Skoré kontinentálne raňajky, check-out 
Odchod autobusu na vlakovú stanicu
Odchod rýchlovlaku TGV do Paríža
4 hodinová pešia prehliadka Paríža s SK/CZ hovoriaci miestnym sprievodcom. Medzi inými v tomto nádhernom meste na Seine uvidíte aj Eifelovu vežu, Notre-Dame, Champs-Elysées, Triumph Arch, Louvres, svetoznámy kostol Sacré Coeur a iné.
Obed samostatne podľa doporučenia sprievodcu a popoludí voľný čas na ďalšie individuálne prehliadky alebo nákupy (Galeries Lafayette, Boulevard St Michel...) alebo len pokojný oddych s tradičnými francúzskymi palacinkami, bagetou alebo dobrou kávou (individuálne).
Neskorý check-in do hotela (dovtedy už dorazí aj náš autobus).
Spoločná večera v Paríži v tradičnej parížskej reštaurácii Bistrot hneď vedľa hotela a kanála St. Martin.
Voľný večer samostatne v Paríži!! Krásne mesto na Seine. Prenocovanie.


Deň 5: Paris – Chateau – Thierry – Dormans – Epernay – Reims
Francúzske kontinentálne raňajky v hoteli a check-out
Odchod autobusu do svetoznámeho regiónu Champagne. 
Návšteva prvého vinárstva Pannier v Champagne. Vinárstvo sa nachádza v stredovekých pivniciach z 12.storočia. Táto návšteva bude pre nás úvodom do vinárstva v Champagne, jeho viníc a vín, pozrieme si aj film o regióne a jeho vínach. Na záver prehliadky degustácia.
Spoločný obed v Brasserie v mestečku Dormans.
Popoludní návšteva zámku v Dormans: priamo v srdci regiónu Champagne. V zámockom areáli sa nachádza aj sad s 153 druhmi ovocných stromov (jablká, čerešne, hrušky, slivky...). Skupinu bude sprevádzať hlavný záhradník parku a sadov. V parku sa tiež nachádza úchvatný pamätník II.svetovej vojny – veľká bitka pri Marne, ktorý tiež navštívime.
Stretnutie s CIVC (Comité Interprofessionnel des Vins de Champagne = Champagne Wine Maker Interprofessional Committee). Prezentácia o regióne Champagne a výrobe šampanského od hrozna až po finálny produkt. Prezentácia bude ukončená krátkou degustáciou.
Presun do známeho mesta Reims. 
1 1/2 hod. večerná prehliadka mesta Reims s miestnymi sprievodcami (FRF/GER). Uvidíte to najkrajšie, čo toto historické mesto ponúka (Cathedral Notre Dame de Reims, Basilic St Rémi...).
Individuálna večera v Reims a presun do Vášho hotela, check-in do Hotela mimo centra mesta. Prenocovanie.


Deň 6: Reims – Verzy – Mailly – Bratislava
Francúzske kontinentálne raňajky v hoteli a check-out
Odchod autobusu z hotela
Návšteva v Mailly en Champagne. Návšteva superior vinárstva Mailly, ktoré sa zameriava na produkciu Champagne. Vinárstvo sa nachádza v malej dedinke na kopci s okolitými vinicami. Prekrásne miesto, luxusné vinárstvo a VIP prehliadka pre našu skupinu
Tradičný obed v dedinke Beaumont sur Vesle.
Popoludňajšia návšteva v dedinke Verzy u vinára Pennet – Chardonnet estate. 5-ta generácia vinárov, Penet-Chardonnet je nezávislé, tradičné vinárstvo exkluzívne produkujúce ultra Premium 100 % Grand Cru Champagne na 6 ha vinohradov. Penet-Chardonnet sa stalo prvým vinárstvom využívajúcim dvojdimenzionálnu technológiu bar kodu (2-D) na ich vignetách v roku 2009. Toto ponúka neobmedzené možnosti interakcie so zákazníkom a poskytovanie relevantných informácií a výrobku. Stretneme sa s majiteľom vinárstva a dozvieme sa viac o jeho vízií balenia tradičného Champagne.
Skupina sa rozlúči so svojim sprievodcom a  transfer na Slovensko s hygienickými prestávkami (cca 17 hod.).


Deň 7: Slovensko
V ranných hodinách príchod do Bratislavy.
Záver cestyCena na vyžiadanie.
V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Radi pre Vás pripravíme cenovú ponuku, prípadne upravíme dĺžku zájazdu podľa Vašich požiadaviek.

   
  Agritours Slovakia, cestovná kancelária, s.r.o.   |   Tel.: +421 (0)45 5361 156, Fax: +421 (0)45 5320 744, E-mail: office@agritours-slovakia.com